KOVALEX braun na stronę tytułową

O firmie

KOVALEX producent kompozytowych desek tarasowych. Kovalex jest marką wysokiej jakości niemieckich tarasów kompozytowych klasy premium, produkowanych od 2000 roku przez firmę KOSCHE  Holzwerkstoffe GmbH & Co. KG, wchodzącą w skład obecnej na rynku od ponad 115 lat Grupy Häusermann.

Zakład produkcyjny Kosche Kovalex
Zakład produkcyjny Kovalex® | Kosche Holzwerkstoffe GmbH & Co. KG | Bövingen 100, D-53804 Much, Niemcy.

Grupa Häussermann jest jednym z najbardziej innowacyjnych niemieckich przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, którego tradycje sięgają 115 lat wstecz, kiedy to w Sulzbach/Murr firma otworzyła swój pierwszy tartak.

Obecnie Grupa Häussermann posiada kilka zakładów produkcyjnych, w których przy zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych produkowane są przyjazne środowisku wyroby z litego drewna, wyroby drewnopochodne oraz kompozytowe.

W centrum uwagi przedsiębiorstw z Grupy Häussermann niezmiennie znajduje się jakość i ekologia. Surowiec drzewny wykorzystywany w zakładach Häussermann pochodzi tylko z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Firma jest certyfikowana w FSC i PEFC.

GRUPA HÄUSSERMANN:

  • Häussermann GmbH & Co. KG | D-71560 Sulzbach/Murr. Zakład Häussermann w Sulzbach jest nowoczesnym tartakiem przemysłowym, w którym pod jednym dachem wykonywane są takie procesy obróbki i uszlachetniania drewna jak: suszenie komorowe, przetarcie, struganie, frezowanie desek od czoła, łączenie drewna na mikrowczepy, szczotkowanie miękkich włókien (nadawanie powierzchni drewna dekoracyjnej struktury), fabryczne malowanie i olejowanie drewna, obróbka termiczna drewna (termodrewno). Dzięki możliwości wykonania wszystkich tych procesów w jednej firmie oferta Häussermann jest w najwyższym stopniu konkurencyjna i elastyczna. Więcej o Häussermann na stronie: www.haeussermann.pl.
  • Kosche Holzwerkstoffe GmbH & Co. KG | D-53804 Much. Kosche od ponad 40 lat zajmuje się produkcją listew wykończeniowych i paneli podłogowych. Kosche należy w tym zakresie do liderów rynkowych i dostarcza swoje produkty do specjalistycznych firm handlowych, marketów budowlanych (DIY), a także do przemysłu (głównie meblowego). Oferta Kosche obejmuje kilka tysięcy pozycji asortymentowych wyrobów standardowych. Firma wykonuje również zlecenia specjalne. Kosche od 2000 roku pod marką Kovalex produkuje również systemy tarasów kompozytowych. Produkty Kosche i Kovalex dostępne są na całym świecie również pod markami własnymi sieci handlowych. Więcej o Kovalex stronie: https://kovalex.pl
  • Mirako GmbH | A-3334 Gaflenz. Mirako z siedzibą w austriackim Gaflen od kilkunastu lat zajmuje się modyfikacją termiczną drewna iglastego i liściastego, a także przetarciem drewna okrągłego, które pochodzi z regionów górskich i charakteryzuje się najwyższą jakością. Więcej o Mirako na stronie: termodrewno-mirako.pl.
  • Kambio Holzprodukte GmbH | D-74427 Fichtenberg. 100 lat doświadczeń firmy Kambio uczyniło z niej jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją materiałów palnych na bazie drewna, do których należą przede wszystkim brykiety ołówkowe, brykiety RUF, podpałki oraz pochodnie.
  • Holzwerk Fichtenberg | D-71560 Sulzbach/Murr. Specjalnością zakładu w Fichtenberg jest przerób i suszenie komorowe tarcicy z takich gatunków drewna jak: jodła biała, daglezja, modrzew syberyjski, sosna skandynawska, świerk skandynawski.

Dystrybutorem produktów Grupy Häusermann w Polsce jest EKODREWNO spółka jawna.